03-5163163

לייעוץ והזמנות התקשרו

03-5163163
  טיול מאורגן לסרביה ובוסניה וטעימה מקרואטיה - מחומות דוברובניק ועד לנהר הדנובה
  הרשם לטיול

  טיול מאורגן לסרביה ובוסניה - 8 ימים

   

  טיול מאורגן לסרביה ובוסניה - אודות הטיול שלנו

   

  הצטרפו לטיול המאורגן לסרביה ובוסניה המשלב גם טעימה קטנה מקרואטיה הגובלת בשתי קודמותיה. מסלול הטיול שלנו עובר בחבלי הבלקן במסלול מרתק ומהנה המהווה ביטוי מרשים של נופי טבע, תרבות ופולקלור, ריחות וטעמים, דתות ומנהגים. נתחיל את הטיול בעיר דוברובניק שקיבלה ובצדק את הכינוי "פנינת הים האדריאטי" על שום יופיה הרב. נטייל על חומותיה הבצורות, נתרשם מרחובותיה וכיכרותיה הבנויות בצורה ארכיטקטונית ייחודית. נמשיך לבוסניה שם נבקר בין השאר בערים המפורסמות מוסטר וסרייבו, ערים בעלות היסטוריה עניפה הקשורה לתקופה הארוכה שבה התורכים שלטו במקום, דבר שמשפיע עד היום על אופיין הרב תרבותי ויכולתם למזג באופן מרתק בין תרבות המזרח למערב. נסקור את תקופת מלחמת האזרחים העקובה מדם שהתנהלה שם במאה הקודמת על רקע היסטורי תרבותי ודתי. בביקורנו בסרייבו, נבקר במקום הירצחו של יורש העצר פרנץ פרדיננד. נסקור את נסיבות הירצחו ואת ההשפעה של אירוע משנה היסטוריה זה על פרוץ מלחמת העולם הראשונה. נבקר במוזיאון היהודי ושם נתרשם מתולדות חיי הקהילה היהודית ששורשיה מגיעים עד תקופת גירוש יהודי ספרד. נראה את העתק " הגדת סרייבו", הגדת פסח משנת 1350 שייחודה בשל עתיקותה, האיורים היחודיים שעליה והגילגולים הרבים שעברה עד שמצאה מנוחה במוזיאון. נמשיך לסרביה, המדינה הגדולה ביותר בחבל הבלקן. נבקר בין השאר בעריה הגדולות, בלגרד ונוביסאד,נתרשם ממבצריה העתיקים, נראה את כפריה הציוריים וניגע בהיסטוריה היהודית של קהילות מפוארות שהתקיימו עד אירועי השואה. בהמשך נקנח בשייט מהנה על נהר הדנובה ולסיום נבקר בעיירה שבה צולם הסרט "כנר על הגג" בכיכובו של חיים טופול.


  אתרים מרכזיים ואטרקציות בטיול

  • דוברובניק : סיור מקיף כולל ביקור בבית המרקחת העתיק וברחוב היהודים
  • ביקור במפלי קרביצה
  • מוסטאר : סיור מקיף במוסטאר כולל הגשר התורכי, מסגד מקומי ובית טיפוסי תורכי
  • סרייבו : סיור עיר כולל ביקור בבית הכנסת העתיק המשמש מוזיאון יהודי, אתר המנהרה,מוזיאון פרנץ פרדיננד, בית העיריה העתיק, טיפוס ברכבל לתצפית, ארוחת ערב במסעדה כולל מופע פולקלור
  • ורלו בוסנה : ביקור בפארק המעיינות 
  • העיר וישגראד: תצפית לעבר הגשר על נהר הדרינה
  • הכפר סירוגוניו : ביקור במוזיאון הפתוח
  • סיור במפלי גוסטיליה
  • דרוונגרד: ביקור בכפר העץ של אמיר קוסטריצה
  • מוקרה גורה : נסיעת רכבת חוויתית ברכבת העתיקה
  • העיירה טופולה : ביקור במיתחם המלכותי אופלנץ' 
  • הר אוולה: תצפית וביקור בקבר החייל האלמוני 
  • בלגרד : סיור מקיף כולל ביקורים במצודת קלמאגדן, כנסיית הקדוש סאווה,רובע סקרדיליאה, בית הפרחים של טיטו ,שייט במפגש הנהרות הדנובה והסאווה
  • נוביסאד: סיור בעיר וביקור במבצר פטרובארדין ואם יתאפשר בבית הכנסת הגדול
  • הכפר לקניק ליד זאגרב: ביקור בכפר שבו עשו את הסרט " כנר על הגג"


  טיול מאורגן לסרביה ובוסניה - למה איתנו ?

   

  תוכנית עשירה, מגוונת ומלאה הכוללת ימי טיול מלאים וגדושים ללא ימים חופשיים וללא תוספות הכרוכות בתשלום, כלול בין השאר: מופע פולקלור וארוחת ערב בסרייבו, נסיעת רכבת חוויתית במוקרה גורה בסרביה, שייט על מפגש הנהרות הדנובה והסאווה, ביקור בלקניק, כפרו של "כנר על הגג", ראו תכנית טיול מפורטת • קבוצת מטיילים איכותית ולא גדולה ויחס אישי לכל אחד ואחת מכם במהלך הטיול • אירוח במלונות בדרגת תיירות טובה על בסיס ארוחות בוקר וערב • הדרכת טיול מקצועית ברמה גבוהה ביותר על ידי מדריך חברת סביב העולם, בעל וותק רב שנים, בקי ביותר ומנוסה בהיסטוריה, תרבות וגיאוגרפיה של סרביה ובוסניה • טיול בחברה מנוסה בארגון ותפעול טיולים לסרביה ובוסניה שצברה אלפי לקוחות מרוצים. 

   

  תוכנית הטיול המאורגן לסרביה ובוסניה 

  יום 1. תל אביב – דוברובניק – מפלי קרביצה - מוסטאר (בוסניה)

  ננחת בדוברובניק העיר הדרומית ביותר בקרואטיה השוכנת לחופי הים האדריאטי ומכונה "פנינת הים האדריאטי". דוברובניק היתה בעברה עיר עשירה ועצמאית שניהלה קשרי מסחר עם ארצות רבות בשל צי הסוחר שעמד לרשותה. נלמד אודות ההיסטוריה של העיר, נבקר ונתרשם מחלקה העתיק ומאתריה המרכזיים כולל החומות הבצורות ורחובה הראשי של העיר העתיקה. נבקר במנזר הפרנציסקאני שם נמצא בית מרקחת מהעתיקים ביותר בעולם שעדיין פעיל. נטייל ברחוב היהודים בו קיים בית כנסת עתיק ומעל הכניסה אליו חרוט כיתוב בעברית. נסקור במקום את תולדות הקהילה וקורות חיי היהודים שהגיעו למקום בסוף המאה ה-14 לאחר גרוש יהודי ספרד. נחצה את הגבול לבוסניה ונבקר במפלי קרביצה(kravica) המרשימים הנופלים מגובה של עשרות מטרים היישר אל האגם התכול הנמצא למרגלותיהם. נטייל להנאתנו ונהנה ממראה הצמחייה המוריקה והעבותה ומשאון המים הנשפכים לאגם תוך יצירת תמונת נוף נדירה. נמשיך לעיר מוסטאר, נתמקם במלון ואח"כ ארוחת ערב ולינה.

  יום 2. מוסטאר – סרייבו

  נבקר בעיר מוסטאר, השלישית בגודלה בבוסניה. נטייל בעיר העתיקה ובבזאר התורכי. נלמד אודות הקהילה היהודית שחייתה במקום ונראה את האנדרטה לבית הכנסת המרכזי שנהרס במלחמת העולם ה-2. נטייל על גשר האבן המיוחד מתקופת השלטון התורכי מהמאה ה 16 מעל נהר הנרטבה. נבקר באחד המסגדים החשובים בעיר ובבית תורכי טיפוסי המשמש מוזיאון אתנוגראפי המלמד על אורח החיים של משפחה אמידה מתקופת השלטון התורכי. נחלוף דרך העיר יאבלניצ'ה לתצפית על הגשר החוצה את נהר הנרטבה ונשמע על קרב הגבורה שניהלו שם פרטיזנים בפיקודו של יוזף טיטו נגד הגרמנים במלחמת העולם השניה. נגיע לסרייבו, עיר אוריינטלית ורב תרבותית שבה שוכנים מסגדים לצד כנסיות וליד שני בתי כנסת, אחד מהם מהמאה ה 16 המשמש מוזיאון יהודי. נשמע על עברה המפואר של הקהילה היהודית שנכחדה במלחמת העולם השניה. נבקר במוזיאון היהודי שם נראה העתק של "הגדת סרייבו". הגדת פסח עתיקה שמאויירת באופן ייחודי וסיפור גלגוליה הרבים מרתק. בהמשך נגיע למלון לארוחת ערב ולינה.

  יום 3. סרייבו

  נבקר בחלקה התורכי של סרייבו וכן בבית העירייה מהמאה ה 19 שהפך לארכיון לאומי, נשרף במלחמת האזרחים כתוצאה מהפגזות סרביות וכיום המבנה משמש מוזיאון. נגיע לבזאר התורכי והאתרים בסביבתו כגון המסגד הגדול, מגדל השעון התורכי, המדרסה והספרייה. נמשיך לחלקה המודרני של העיר ונבחין בהשפעה האוסטרית שהחלה להתפשט לאחר תקופת הכיבוש התורכי. נגיע למקום הירצחו של יורש העצר האוסטרי פרנץ פרדיננד על ידי לאומנים סרבים בשנת 1914, הניצוץ שהדליק את הבעירה במלחמת העולם ה-1. נבקר במוזיאון הנמצא בסמוך, נשמע על נסיבות הרצח וכיצד הדבר השפיע על פרוץ הלחימה. בהמשך נטפס ברכבל לעבר נקודת תצפית גבוהה וממנה נשקיף אל עבר העיר היפה. נסיים בביקור ב"אתר המנהרה" המגלם את הזוועות שהתרחשו במלחמת האזרחים בין הסרבים והבוסנים בעקבות המצור שהטילו הסרבים על העיר. המנהרה שימשה להעברת מזון,מים,תרופות ואמצעי לחימה לאנשים שהיו תחת המצור. נמשיך לארוחת ערב באחת המסעדות הטובות בעיר שתכלול מופע פולקלור ובסיום נחזור למלון ללינה.

  יום 4. סרייבו – פארק המעיינות ורלו בוסנה – וישגראד - סירוגוניו – מפלי גוסטיליה - זלטיבור

  נצא מסרייבו לפארק מעיינות המים ורלו בוסנה (Vrelo Bosna), אחד ממקורות נהר הבוסנה שעל שמו נקראת בוסניה. נהנה מהליכה רגועה לאורך המדשאות הצמודות לנהר היפה הזורם בשלווה ויוצר מפלי מים קטנים הנשפכים לאגמים בהם שטים ברבורים ועופות מים אחרים. בדרכנו לסרביה נעצור בעיר וישגראד לתצפית לעבר הגשר על נהר הדרינה. זהו גשר היסטורי רחב מימדים שנבנה בתקופת שלטון התורכים ומשתרע מעל נהר הדרינה, על שמו של הנהר נכתב הספר "הגשר על הדרינה". נחצה את הגבול מבוסניה לסרביה ונגיע לסירוגוניו. נבקר במוזיאון הפתוח המציג את תרבות החיים הכפריים במחוז זלטיבור במאה ה 19. נתרשם ממבני הכפר שהם בתי עץ משולבים אבן וגם נראה את כלי העבודה ומלאכות היד שנעשו ברוח התקופה. בהמשך נסייר רגלית סביב מפלי גוסטיליה הנופלים מגובה של כ-20 מטרים ונחשבים לאחד ממפלי המים הגדולים בסרביה. בסיום נגיע לזלטיבור, עיירת נופש יפה הטובלת בנוף מוריק המזכיר את שוויץ. נגיע למלון לארוחת ערב ולינה.

  יום 5. זלטיבור – כפר העץ דרוונגרד – הרכבת במוקרה גורה – זלטיבור

  נתעורר בזלטיבור כשמולנו נוף הרים מדהים ביופיו ואוויר צח עוטף את בתי הנופש של העיירה המעוצבת בסגנון המשרה הנאה ושלווה. נמשיך לביקור בכפר העץ דרוונגרד שהקים בימאי הקולנוע הסרבי המפורסם אמיר קוסטוריצה אשר התאהב בנוף ההרים עוצר הנשימה והחליט להקים על גבעה שוממה כפר הבנוי מבתי עץ. בהמשך נגיע לכפר מוקרה גורה בו הוקם בשנת 1925 קו רכבת שקישר בין הערים בלגרד לסרייבו. קו עתיק זה חדל לפעול אך בשנים האחרונות הפך לרכבת תיירים חביבה העושה קטע קצר מהמסלול המקורי. נערוך נסיעה ברכבת חוויתית זו שתחצה גשרים, תעבור מתחת למנהרות ונוף מהמם ביופיו. בתום הסיור נשוב לארוחת ערב ולינה בעיירה זלטיבור.

  יום 6. זלטיבור – טופולה – הר אוולה – בלגרד

  נצא מזלטיבור לעיירה טופולה ונבקר במיתחם המלכותי של אופלנץ, נסייר בכנסייה המהווה מוזוליאום מרהיב ביופיו המצוי במקום העשוי כולו מפסיפסים ובו קבורים מלכי יוגוסלביה. נבקר גם במוזיאון ששימש כביתו של המלך פיטר הראשון ובו מתועדים תמונות, מסמכים, שטרות כסף וכלים מתקופת שלטונו. נמשיך לכיוון בלגרד כשבדרך נעצור לביקור בהר אוולה שם נראה את האנדרטה המפוארת של קבר החייל האלמוני שנבנה על ידי הפסל המפורסם איבן מסטרוביץ' לזכר החיילים היוגוסלבים שנפלו במלחמת הבלקן ובמלחמת העולם הראשונה. נגיע לבלגרד הממוקמת במפגש הנהרות הדנובה והסאווה. בלגרד מהווה צומת תחבורה ראשי המקשר את חלקה המרכזי והמזרחי של אירופה לחצי האי הבלקני. נמתקם במלון ולאחר לאחר ארוחת הערב נצא לסיור רגלי מודרך לחלקה הבוהמי והמעניין של העיר המשופעת בחיי לילה ערים ותוססים. נחזור ללינה במלון.

  יום 7. בלגרד

  נכיר את בלגרד בירת סרביה השוכנת על נהרות הדנובה והסאווה ומהווה צומת תחבורה ראשי בין אירופה המרכזית לבלקן וגם נבחין בשרידי האימפריות שהטביעו את חותמן על בלגרד. נבקר במצודת קלאמגדן המרשימה המהווה אתר תיירות מרכזי בעיר וכן בכנסיית סנט סאווה הנחשבת לאחד מסמלי העיר המובהקים. נטייל בעיר ונראה את כיכר הרפובליקה, בית העירייה ובניין הפרלמנט הסרבי. נמשיך למדרחוב והרובע הבוהמי ומשם נגיע לביקור ב"בית הפרחים" של טיטו מנהיג יוגוסלביה מיד לאחר סיום מלחמת העולם ה-2. המבנה משמש לחלקת קבר עבורו ועבור אישתו. נתרשם ממבחר המתנות העצום שקיבל בשנות שילטונו מראשי מדינות ושועי עולם שנפגשו עימו. נמשיך לאנדרטה המנציחה את יהדות בלגרד שהושמדה בשואה ונשמע את סיפורה המעניין של הקהילה היהודית שחייתה בעיר. בערב נצא לשייט מהנה על מפגש נהרות הסאווה והדנובה ועל רקע מצודת קלאמגדן ולאחריו נחזור למלון לארוחת ערב ולינה.

  יום 8. בלגרד - נוביסאד – לקניק, כפרו של "כנר על הגג" - זאגרב - טיסה לת"א

  נצא לעיר נוביסאד שעל שפת הדנובה הנחשבת לאחת הערים היפות בסרביה. נסייר במרכזה ההיסטורי המטופח שמאופיין בבתים מהמאה ה-19. נראה את בית העירייה בכיכר העיר, את הקתדרלה היפה ואת המבנים המאפיינים את סגנונות הבניה מתקופות קודמות. נגיע למבנה בית הכנסת המרשים ששימש עד לתקופת השואה את יהודי העיר ומשם לאנדרטת הזכרון ליהודי העיר שניספו בשואה. נבקר במבצר פטרובארדין הנחשב לאחד הגדולים והמרשימים באירופה ומשם נצפה אל עבר העיר. ניפרד מסרביה ונשים פעמינו לביקור בכפר לקניק (Lekenik) בקרואטיה בסמוך לזאגרב. הכפר מזכיר עיירת שטעטל יהודית טיפוסית במזרח אירופה מהמאות הקודמות. בשנת 1972 צולם שם הסרט הנודע "כנר על הגג " בכיכובו של חיים טופול. נראה את בתי העץ בעיירה וסביבם פוסעים להנאתם ברווזים אותם מאכילים זקנות הכפר עוטות לבוש מקומי מסורתי. נמשיך לשדה התעופה בזגרב ושם נעלה לטיסתנו חזרה לארץ.

   

  מחיר הטיול כולל :

  • טיסות קרואטיה איירליינס במסלול: ת"א - דוברובניק // זאגרב –ת"א
  • מיסי נמל והיטלי בטחון
  • 7  לילות בבתי מלון בדרגת תיירות טובה על בסיס חצי פנסיון
  • אוטובוס תיירים חדיש וממוזג ע"פ התוכנית.
  • העברות, סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתוכנית המוצעת.
  • מדריך ישראלי בקי ומנוסה בארצות היעד של חברת סביב העולם
  • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית בהתאם לנדרש
  • טיפים לנותני שירותים בחו"ל (נהג ומדריכים מקומיים)

  מחיר הטיול אינו כולל: בטוח רפואי, דמי סבלות, הוצאות אישיות, טיפ למדריך הישראלי


  פרטי טיסות בחברת CROATIA AIRLINES

   

  תל אביב - דוברובניק טיסה מספר : OU 3057

  המראה: 05:45 נחיתה: 08:45


  זאגרב - תל אביב טיסה מספרOU358  :

  המראה: 23:50 נחיתה: 03:50


  רשימת בתי המלון בהם נלון

   

  מיקום מספר לילות שם המלון דירוג

  אתר אינטרנט

  מוסטאר  1 Hotel City Mostar  4*

  http://www.city-hotel.ba

  סראייבו 2 Hotel Ibis Sarajevo  4*

  http://www.accorhotels.com/gb/hotel-B3G8-ibis-styles-sarajevo

  זלאטיבור 2 Hotel Mona 4*

  www.monazlatibor.com

  בלגרד 2 Hotel Constantine The Great  4*

  http://www.constantinethegreatbelgrade.com/hotel/sr

  הערה:
  רשימת מלונות עדכנית תינתן סמוך ליציאה. במקרה של שינוי תישמר רמת הדירוג בטבלה.

  רוצה להירשם לטיול ?

  מלא פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליך

  לטיולים מאורגנים נוספים לחץ כאן

  חפש טיול
  דלג על צור קשר

  יש לך שאלות נוספות ?

  השאר פרטים ואחד מיועצי הטיולים שלנו יחזור אליך
  checked
  דלג על המסלולים שלנו דלג על בר ימין
  חיוג מהיר
  חיפוש טיולים
  חפש טיול
  עבור לתוכן העמוד