03-5163163

לייעוץ והזמנות התקשרו

03-5163163
  טיול מאורגן לקירגיזסטן - אל חבלי ארץ בתוליים, שבטים נודדים ומנהגים פגאניים
  הרשם לטיול

  טיול מאורגן לקירגיזסטן 9 ימים

  טיול מאורגן לקירגיזסטן - אודות הטיול שלנו    קירגיסטן הממוקמת במרכז אסיה הייתה בעבר חלק מברית המועצות והפכה למדינה עצמאית בשנת 1991. בעברה הקדום התגוררו בשטחה שבטים נודדים שהתפרנסו ממרעה וגרו באוהלי יורטה המתאימים למזג האוויר הקשה באזור וניתנים להעברה ממקום למקום. את מרבית שטחה של קירגיסטן תופסים הרי הטיין שאן הגבוהים עם עמקים פוריים ובנוסף בשטחה מספר אגמים גדולים ביניהם אגם איסיק קול ששטחו כ 18000 קמ"ר. אוכלוסייתה של המדינה מעורבת וכוללת קירגיזים, טז'יקים, רוסיים ואף כמה מאות של יהודים. התרבות הקירגיזית המיוחדת מאפיינת צורת חיים של נוודים הרריים אשר להם מוסיקה ייחודית, סיפורי אגדות דמיוניים, קולינריה מעניינת מנהגים פגאניים ונימוסים מרתקים. הצטרפו לטיול המאורגן לקירגיסטן ובו נגלה לכם חבל ארץ בתולי, נופים מדהימים, שמורות טבע, קניונים ואגמים מרשימים וצורת חיים מסורתית הייחודית לתושבי המקום.

   


  אתרים מרכזיים ואטרקציות בטיול :

  •   סיסיור באתרי בישקק הבירה, כולל המוזיאון להיסטוריה והשוק הצבעוני, פארק אוקה והפארק הלאומי אלא ארצ'ה
  •   ביקור במגדל בוראנה העתיק וקניון סקזקה ("עמק האגדות")
  •   ביקור בכפר הקירגיזי קיזיל טו בו נצפה בייצור ה "יורטות" – אוהלי הנוודים
  •   לינה כיפית במחנה אוהלי "יורטה" מסורתיים
  •   ביקור בעמק ברסקון וצפייה במופע צייד מסורתי של נשרים ועיטים
  •   סיור רגלי בקניון ג'טי אוגוז הבנוי מאבן חול אדומה
  •   סיור בעיירה קראקול ובאתריה המרכזיים: הכנסייה הרוסית, מוזיאון פרז'בלסקי, שוק הבקר המפורסם, מסגד דונג-אן, תצוגת סוסים וארוחת צהריים מסורתית בבית משפחה מקומית
  •   טיול חוויתי בשמורת הטבע אלטין אראשאן
  •   ביקור בעמק סמנובקה
  •   שייט  מהנה על אגם איסיקול המרהיב
  •   ביקור במוזיאון הפתוח של ציורי הסלע בעיירה צ'ולפון אטה
  •   הפארק הלאומי צ'ון קמין ותצפית פנורמית, עיירת Balykchy וביקור בשוק המקומי
  •   יום חוויתי הכולל צפייה בתהליך הכנת הלחם והגבינה המקומיים, צפייה במשחקי סוסים מסורתיים
  •   ארוחת ערב עם מופע פולקלור מסורתי בערב האחרון לטיול

   

  טיול מאורגן לקירגיזסטן - למה לטייל איתנו ?

   

  תוכנית טיול מקיפה וגדושה עם ניצול מלא של כל ימי הטיול • בתוכנית הטיול ובמחיר שתשלמו הכל כלול ואין חיובים נוספים עבור סיורי בחירה בחו"ל • קבוצת מטיילים איכותית ולא גדולה • שירותי תיירות ברמה גבוהה כולל לינות על בסיס חצי פנסיון • תמורה למחיר מהגבוהות שקיימות בשוק  • תכנון מוקפד עד הפרט הקטן ביותר • טיסות בחברות תעופה אמינות • הדרכה ברמה גבוהה ביותר על ידי מדריך מצוות החברה, מנוסה ובעל ידע בתרבות, היסטוריה וגיאוגרפיה של יעדי הטיול • טיול בחברה מנוסה בארגון ותפעול טיולים לארצות היעד, שצברה אלפי לקוחות מרוצים.

  תוכנית הטיול המאורגן לקירגיזסטן

  יום 1-2. תל אביב – בישקק

  נפגש בשדה התעופה בן גוריון בשעת אחר הצהריים ונטוס דרך איסטנבול לבישקק בירת קירגיסטן. עד לעצמאותה של קירגיסטן והתנתקותה מברית המועצות, העיר נקראה על ידי הרוסים בשם פרונזה, על שמו של מפקד כוחות הצבא האדום באזור זה במלחמת האזרחים. נתארגן לאחר נחיתה נסע למלון ונאכל ארוחת בוקר. לאחר מכן נקדיש את היום לסיור מעמיק בבישקק. נבקר בבזאר הקירגיזי הצבעוני המקומי, נסייר בכיכר "אלא טו"- הכיכר המרכזית של בישקק, ממנה נוכל לראות גם את הבית הקירגיזי הלבן - מקום מושבו של הנשיא. נבקר במוזיאון להיסטוריה לאומית (במידה ולא יהיה בשיפוצים) שבעברו הלא רחוק היה קרוי מוזיאון לנין. נלך לאורך פארק אוקה (Oka) אל הגלריה הפתוחה לפיסול. נמשיך לביקור במאוזוליאום של בייטיק באטיר ובאתר ההנצחה אטא ביית. בסיום נסע לפארק הלאומי אלא ארצ'ה הנמצא מחוץ לבישקק. נטייל לאורך הנהר ונחזה בפסגות המושלגות, עצי אשוח ומפלי מים מרהיבים. נחזור לבישקק לארוחת ערב באחת המסעדות בעיר ואחריה לינה.
  (Manas) אשר תתקלו בשמו לא מעט (מונצח בשלטי רחוב, פארקים לאומיים ואפילו שדה התעופה הבינלאומי קרוי על שמו). מאנאס היה גיבור עממי מפורסם, שליט ולוחם אשר איחד את 40 השבטים הקירגיזיים לאומה אחת – משם גם 40 קרני השמש שמופיעות על דגל קירגיסטן. נראה את היכל הפילהרמונית ונמשיך לארוחת ערב במסעדה ואחריה לינה במלון בבישקק.

  בישקק

  יום 3. בישקק – החוף הדרומי של אגם איסיק קול

  לאחר ארוחת בוקר ניסע לחוף הדרומי של אגם אגם איסיק קול, משמעות השם הוא "האגם החם" מכיוון שמימיו אינם קופאים בחורף. האגם מהווה גוף מים ענק בלב הרי אלאטאו. שטחו של האגם עולה על 18000 ק"מ, עומקו כ 700 מטר והוא שוכן בגובה 1607 מטר. האגם המרהיב נחשב לשני בגודלו בעולם ובשל המעיינות החמים הבוקעים בקרקעיתו האגם אינו קופא בימות החורף הקרים. כבשים סוסים ושאר מיני בקר שותים לרוויה ממי האגם. בדרך נעצור ונבקר במגדל בוראנה העתיק, שריד קדום מתקופת דרך המשי. לאחר מכן נעצור בכפר הטיפוסי קיזיל טואו שם נצפה בתהליך ייצור היורטות, אלו אוהלי מגורים מיוחדים האופייניים לנוודים הקירגיזיים. נבקר בקניון סקזקה הנקרא גם "עמק האגדות" (Skazka Canyon) בגלל הרי החול הצבעוניים שלו המזכירים דמויות מהסרטים. נערוך באזור סיור רגלי ונתרשם מהמקום. נקנח בארוחת ערב ונלון ביורטה באזור אגם איסיק קול.

  בוראנה

  יום 4. החוף הדרומי של אגם איסיק קול - קרקול

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לעיירה השלווה קרקול המצויה בצדו המזרחי של האגם. קרקול נוסדה בשנת 1869 ותוכננה בסגנון אירופאי קלאסי ובו רחובות מקבילים החוצים זה את זה. בדרך נעצור בעמק ברסקון – אחד העמקים היפים ביותר בקירגיסטן שנמצא בחופו הדרומי של אגם איסיק קול כ 90 ק"מ מהעיירה קרקול. אורכו כ- 30 ק"מ ומורדותיו מכוסים בצמחייה עשירה ושיחים, ומעליו פסגות מושלגות מדהימות ביופיין. נמשיך לביקור במפל ברסקון ונחזה במופע ציד ייחודי של נשרים ועיטים. נעשה את דרכנו לעמק ג'טי-אוגוז ("עמק שבעת השוורים"), אשר קיבל את שמו בזכות הרי החימר האדומים, בעלי הצורות המוזרות המזכירות 7 פרים. נמשיך לארוחת ערב בבית משפחה מקומית ונלון בקרקול.

  צ'ולפון אטה

  יום 5. קרקול – אלטין ארשאן - קרקול

  לאחר ארוחת הבוקר נעלה על משאית צבאית רוסית ונסע ליום טיול חוויתי בשמורת עמק אלטין ארשאן המאופיין בקניונים מרשימים, הרים נישאים, קרחונים ומעיינות חמים. נגיע לשמורה ונסייר בה רגלית ואף נטבול במעיינות החמים. נצפה בפסגה המושלגת של הר הפלאטקה המתנשא לגובה של יותר מ 5000 מטר. נחזור לקרקול לארוחת ערב במסעדה מקומית ואחריה לינה במלון.

  שמורת אלטין אראשאן

  יום 6. קרקול – טפקה - קרקול

  לאחר ארוחת בוקר נצא לביקור בשוק הבקר המקומי המפורסם של קרקול. מדובר בשוק מפורסם המתקיים כל יום ראשון ונחשב לגדול והחשוב בקירגיסטן. אלפי קונים ומוכרים הסוחרים באלפי ראשי בקר. נמשיך בסיור עיר כולל ביקור בכנסייה הרוסית האורתודוקסית, שנבנתה ע"י מהגרים רוסים. נבקר במסגד דונג-אן שנבנה ב 1904 ובנוי כולו רק מעץ, ללא מסמרים ומזכיר במראהו מקדש בודהיסטי. נבקר במוזיאון ע"ש מיכאיל פרז'בלסקי שהיה מגלה ארצות וחוקר ובזמנו קרקול נקראה על שמו. נגיע לבית משפחה מקומית ושם תוגש לנו ארוחת צהריים מסורתית ממטעמי המטבח הקירגיזי. נמשיך לביקור באזור שבו נראה בעלי מלאכה מקומיים מייצרים אוכפים לסוסים ושאר אביזרי עור. נגיע לכפר טפקה לראות תצוגת סוסים גזעיים קירגיזיים. בעלי החווה יציגו את החווה ויספרו על גידול הסוסים הקירגיזיים המקומיים. ארוחת ערב ולינה בקרקול.

  קניון ג'טי אוגוז

  יום 7. קרקול – עמק סמנובקה - צ'ולפון אטא – החוף הצפוני של אגם איסיק קול

  לאחר ארוחת בוקר ניסע לחוף הצפוני של אגם איסיק קול. בדרך נבקר באחד מקניוני השטח הפופולריים ביותר אצל העם הקירגיזי עמק סמנובקה המתחיל באחד מהכפרים שנוסדו על ידי המתיישבים הרוסים בתחילת המאה שעברה. בעמק הירוק, ליד נהר גדול מתקיימים כל שנתיים המשחקים האולימפיים של שבטי הנוודים מכל רחבי אסיה. נסייר רגלית באזור ואחרי כן נעלה לשייט של שעה באגם המרהיב. נמשיך בנסיעה לעיירה צ'ולפון אטא הממוקמת על שפת אגם איסיק קול. נבקר במוזיאון הפתוח המצוי בקרבת העיירה ובה ציורי סלע קדומים ומרהיבים החרוטים בסלע מהמאה ה- 6 לפני הספירה. ארוחת ערב ולינה באזור הצפוני של אגם איסיק קול.

  קוצ'קור

  יום 8. החוף הצפוני של אגם איסיק קול - צ'ולפון אטא – צ'ון קמין

  לאחר ארוחת בוקר נצא אל צ'ון קמין (Chon Kemin) דרך החוף הצפוני של אגם איסיק קול. נעבור דרך העיר בליקשי (Balykchy) אשר ממוקמת בקצה המערבי של האגם ומהווה אחת משלושת הערים הגדולות באזור האגם. נעצור לביקור בשוק המקומי ונתרשם ממבחר הסחורות הנמכרות במקום. נגיע לפארק הלאומי צ'ון קמין הנפרס על שטח של 5000 דונם. הפארק הוקם בשנת 1997 כדי להגן על המינים הייחודיים של החי והצומח באזור. צ'ון קמין הוא מקום אטרקטיבי להרפתקנים וחובבי רפטינג בשל הנהר השוצף העובר במקום. נתבונן בנהר המתפתל ונתרשם מצורתו המיוחדת העוברת דרך תחתית העמק כשהוא מוקף בפסגות מושלגות. נגיע לבית הארחה בצ'ון קמין וצא להליכה לנקודת תצפית פנורמית אל עבר נוף מדהים שימצא מתחתינו. ארוחת ערב ולינה בצ'ון קמין.

  סון קול

  יום 9. צ'ון קמין – בישקק

  לאחר ארוחת בוקר נצא לראות מופע "בורסוק" שזהו תהליך מיוחד של הכנת לחם וגבינה מקומית באיכות ובטעם נפלא הנעשית על ידי נשות הרועים. נצפה במשחקי סוסים מסורתיים ולאחר מכן נסע חזרה לבישקק. נתמקם במלון ונצא לארוחת ערב מסכמת. נערוך טיול ערב במהלכו נהנה ממופע פולקלור מקומי. נחזור למלון ללינה.

  יום 10. בישקק - תל אביב

  לאחר ארוחת בוקר נצא מוקדם לשדה התעופה בבישקק ונעלה לטיסתנו חזרה ארצה, מלאי חוויות וזכרונות

  תאריכים ומחירים של שנת 2022 יעודכנו בקרוב

    

  קוד הטיול יציאה חזרה מחיר הדרכה מצב הרשמה 
   
  תוספת לחדר יחיד:  255 $   *המחיר מבוסס על מינימום 16 איש משלמים.
   
  מחיר הטיול כולל:

  * טיסות בחברת התעופה Turkish Airlines במסלול ת"א –איסטנבול –בישקק ובחזרה כולל מיסי נמל והיטלים 
  * לינה בבתי מלון בבית הארחה משפחתי ובמאהל יורטה  
  * כלכלה  ע"ב חצי פנסיון במקומות הלינה ובמסעדות וארוחת צהריים אחת נוספת
  * אוטובוס תיירים מקומי ע"פ התוכנית
  * כניסות לאתרים ואטרקציות שונות בהתאם לתוכנית 
  * מדריך קבוצה ישראלי של חברת "סביב העולם"
  * מלווה מקומי דובר אנגלית לאורך המסלול 
  * בקבוק מים מינרלים לכל משתתף מידי יום (ימים 1-10)
  * טיפים לנותני שירותים בחו"ל (נהג ומלווה מקומי)
  * מפגש קבוצה לפני היציאה לטיול

  מחיר הטיול אינו כולל : בטוח רפואי, אשרת כניסה לקירגיסטן, דמי סבלות, טיפ למדריך הישראלי והוצאות אישיות

   


  פרטי טיסות בחברת התעופה Turkish Airlines 

  תל אביב - איסטנבול מספר טיסה TK837
  המראה: 20:00 נחיתה:  22:15

  איסטנבול - בישקק מספר טיסה TK344 
  המראה: 00:40 נחיתה:  08:50
  ----------------------------------------------------
  בישקק - איסטנבול מספר טיסה TK345
  המראה:  10:10 נחיתה:  13:15

  איסטנבול - תל אביב מספר טיסה TK836 
  המראה: 16:55 נחיתה: 19:05 

   


  רשימת בתי המלון בהם נלון
  מיקום מספר לילות שם המלון דירוג
  בישקק 2 Hotel Solux 3 *
  החוף הדרומי של  אגם איסיק קול – מחנה "יורטה" 1 Yurt Camp
  קרקול 3 Hotel Amir or Green Yard 3 *
  איסיק קול 1 Family Guest House 3 *
  צ'ון קמין 1

  Guesthouse Kemin

   בישקק 1 Hotel Solux  3 * 
   
  הערות חשובות: יש לשים לב כי חלק מהדרכים בקירגיסטן משובשות והנסיעה מאתר לאתר עלולה להתארך. מרבית השהייה בטיול תהיה בגובה של כ-1,800 מטר מעל פני הים, אך באחד מימי הטיול נגיע לגובה של 3,000 מטר ונלון בגובה זה (אזור אגם סון קול) ולכן אדם המתקשה בבעיות נשימה, חייב לקחת זאת בחשבון ושהייה בגובה זה תהיה על אחריותו בלבד. חובה להצטייד עבור הטיול בבגדים חמים. 
  אשרת כניסה לקירגיסטן יש לעשות עצמאית דרך הלינק הבא: http//:www.evisa.e-gov.kg/ ולשלם ישירות באתר. את האשרה תקבלו בין 1-7 ימים למייל האישי שלכם.כל מטייל חייב להביא עמו לטיול תמונת פספורט אחת שגודלה הוא 4X3 למקרה הצורך.

  לינה בטיול: שבעה לילות מתוך הטיול הלינה תהיה במלונות בדרגת תיירות. לילה אחד בטיול הלינה בבית משפחה מקומית עם שירותים ומקלחת פרטיים לכל אורח ולילה נוסף הלינה תהיה במחנה "יורטה" (מאהל נוודים) המשותף ל-4 איש.
  בחלק משירותי הלינה אין בנמצא חדרים לבודדים כמו כן לא בכל  אזור ישנם חדרי טריפל.
  עבור תוספת מיטה לחדר  תחול תוספת של 20$ במלונות שמוסיפים מיטה לחדר.
  באזורים שבהם לא ניתן להוסיף מיטה המלון יפצל ל 2 חדרים בעלות נוספת של 80$ לחדר.

  רוצה להירשם לטיול ?

  מלא פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליך

  לטיולים מאורגנים נוספים לחץ כאן

  חפש טיול
  דלג על צור קשר

  יש לך שאלות נוספות ?

  השאר פרטים ואחד מיועצי הטיולים שלנו יחזור אליך
  checked
  דלג על מדוע לטייל מאורגן בחברת סביב העולם ?

  מדוע לטייל מאורגן בחברת סביב העולם ?

  • מסלולי טיול מלאים וגדושים

  • ימי טיול המנוצלים באופן מירבי 

  • ללא סיורי בחירה בתשלום נוסף 

  • קבוצות קטנות ואיכותיות 

  • רמה גבוהה של שירותי תיירות 

  • תמורה גבוהה ביחס למחיר 

  • תכנון מוקפד על כל פרט 

  • טיסות בחברות תעופה אמינות

  • הדרכה ברמה גיאוגרפית  

  • בקרת איכות קבועה ומתמדת

  • ניסיון רב שנים ואלפי מטיילים 
    שיצאו עמנו  

  דלג על המסלולים שלנו דלג על בר ימין
  חיוג מהיר
  חיפוש טיולים
  חפש טיול
  עבור לתוכן העמוד