דלג על בר עליון
בר עליון

חפש טיול

בחרו מדינה לטיול

דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על מלא פרטים ויועץ יחזור אליך
מלא פרטים ויועץ יחזור אליך

מלא פרטים ויועץ יחזור אליך


דלג על חפשו אותנו בפייסבוק
חפשו אותנו בפייסבוק

חפשו אותנו בפייסבוק

דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על טקסט להרשמה מהירה
טקסט להרשמה מהירה
דלג על Banners
Banners
Slo-Cro
Cosmos
Avalon
דלג על סלובניה קרואטיה ומונטנגרו
סלובניה קרואטיה ומונטנגרו

סלובניה קרואטיה ומונטנגרו

לחברת סביב העולם ניסיון רב שנים בארגון שירותי תיירות בקרואטיה, סלובניה ומונטנגרו, היכרות ישירה ובלתי אמצעית בארצות אלו עם מרבית אתרי התיירות והנופש, כח קנייה גדול עם מרבית ספקי התיירות ומתן דגש על הפרטים הקטנים ביותר מאפשרים לנו להציע לכם חווית נופש ייחודית ומושלמת.

כנסו לאתר המתמחה שלנו בארצות אלו www.croatia-slovenia.co.il

דלג על טיולים בתפירה אישית
טיולים בתפירה אישית

טיולים בתפירה אישית

 

אנו מתמחים בבניית מסלולים מיוחדים לקבוצות סגורות ומשפחות בהתאם לדרישות המיוחדות של כל קבוצה, ובכל הקשור לבחירת היעד, לתכנון תוואי המסלול, לבחירת המלונות השונים, שירותי ההדרכה, התחבורה, הטיסות, מקומות הביקור והאטרקציות לאורך המסלול. צרו עימנו קשר בטלפון:  03-5163163 ונשמח לעמוד לשירותכם !

גאורגיה וארמניה - טיול מאורגן 12 יום מטביליסי ועד ירוואן ואל פנינות התיירות בקווקז

אודות הטיול המאורגן לגיאורגיה וארמניה

 

גאורגיה וארמניה שבחבל הקווקז היו לאורך ההיסטוריה צומת דרכים חשובה בין אסיה לאירופה. התושבים באזורים אלו היו הראשונים בעולם שקיבלו עליהם את הדת הנוצרית ובנוסף, חוו במהלך שנות ההיסטוריה חילופי שלטון שעבר מיד ליד על ידי מלכים ושליטים רבים. הצטרפו לטיול המאורגן שלנו לגיאורגיה וארמניה הכולל בין השאר טיפוס במעלה הקווקז באמצעות רכבי שטח, שם נחווה ונתפעם משינויי הנוף המדהימים הניבטים מכל פינה, החל מפסגות מושלגות ועד ערבות צחיחות, נבחין בשרידים של מסורות רבות ותרבויות פאגניות אשר הטביעו את חותמן באזור במשך אלפי שנות היסטוריה. נשלב בהמשך טיול מרתק זה את ארמניה השכנה, נעמוד מקרוב אחר קווי הדמיון והשוני של ארצות אלו, נכיר את התרבויות המגוונות המאפיינות אותן, נספר אודות תחייתן הלאומית המחודשת של ארמניה וגיאורגיה, נסייר בכפרים שזמנם עמד מלכת, נבקר ונתפעל ממצודות מרשימות, אתרי תיירות ייחודיים, מנזרים עתיקים מלאי הוד, אוצרות תרבות ואמנות מקומית. כמובן שלא נתעלם מהשורשים היהודיים עתיקי היומין שעקבותיהם מובילים למאות הראשונות לספירה ורישומם ניכר עד היום. 

       


 תוכנית הטיול המאורגן לגיאורגיה וארמניה  

יום 1. תל אביב - טביליסי

נתכנס בשדה התעופה ונטוס לטביליסי, בירתה ומרכזה התעשייתי, החברתי והתרבותי של גיאורגיה. מיקומה האסטרטגי של טביליסי הפך אותה במהלך ההיסטוריה לעיר מרכזית בקווקז, אשר כובשים רבים עברו בה. לאחר ההגעה העברה למלון בטביליסי ללינה. 

יום 2. טביליסי - סיור מודרך
היום נערוך סיור באתריה של טביליסי. נתחיל את הטיול בעיר העתיקה ונראה את אזור בתי המרחץ, את כנסיית מטחי מהמאה ה-13 ואת קתדרלת סיוני הנחשבת לאחת הקתדרלות הקדושות ביותר של הכנסייה הגיאורגית האורתודוכסית. נמשיך לביקור בבית הכנסת העתיק, שם נשמע אודות הקהילה בעבר ובהווה. בהמשך היום נעלה על הרכבל לתצפית פנוראמית על כל חלקי העיר וכן נסייר במצודת נאריקלה, נמשיך לביקור במוזיאון הלאומי ואחר הצהריים נשוטט בשדרות רוסתוולי - שדרתה המרכזית של טביליסי בה התרחשו כל אירועיה ההיסטוריים החשובים. בתום הסיור נחזור למלון ומאוחר יותר נצא לארוחת ערב במסעדה כולל פולקלור. לינה בטביליסי. 

 

יום 3. מצחטה - מצודת אנאנורי - הדרך הצבאית הגאורגית - גודאורי  

בבוקר ניסע למצחטה – בירתה הקדומה של גאורגיה השוכנת על גדות נהר מטקווארי. עד לכיבושה בידי פומפיוס בשנת 65 לפנה"ס הייתה מצחטה, מרכז פולחני לירח. במאה ה-4 הפכה לעיר נוצרית וכל אתריה הקדומים "נספגו" אל תוך הדת החדשה. נערוך תצפית על העיר העתיקה, נבקר בקתדרלה המפוארת סווטיטצ'חובלי ובכנסיית ג'ווארי. נתקדם בנסיעה ונראה את מצודת אנאנורי המרשימה מהמאה ה-17 הצופה על אגם ז'ינוואלי. נעלה על הדרך הצבאית הגיאורגית ששימשה כגשר מחבר בין גיאורגיה לשכנותיה שמצפון לקווקז. נטפס אל עבר הקווקז הגבוה ונתרשם מהדרך המדהימה. ארוחת ערב ולינה באתר הנופש גודאורי השוכן בלב אזור הררי קסום.  

 

יום 4. גודאורי – הקווקז הגבוה – קאזבגי – גודאורי
הבוקר נטפס במעלה הקווקז כשהנוף המרהיב משנה את צורתו מידי סיבוב או פיתול. נשתמש ברכבי שטח מקומיים ונעלה עימם עד לכנסיית גרגטי מהמאה ה-14 המשקיפה על כל האזור. בכפר קזבגי נאכל ארוחת צהריים וכן נתצפת על עבר פסגת הר הקזבג המתרומם לגובה של כ- 5,000 מטר. סיור הג'יפים יימשך עד הכפר הגאורגי הטיפוסי ג'וטה. נעבור בקניון דריאלי ולאחר מכן נחזור למלוננו בגודאורי. 

 

יום 5. גודאורי – מערות אופליציחה - קוטאיסי
ניפרד מגודאורי וניסע מערבה אל גורי- עיר הולדתו של סטאלין, שם נבקר בבית נעוריו ובמוזיאון על שמו. נמשיך אל עיר המערות אופליציחה(Uplistsikhe), שנחצבה לפני כ-2,000 שנה ושימשה עיר מסחר חשובה על דרך המשי. החפירות הארכיאולוגיות שנערכו בעיר חשפו שרידים של תרבויות פגאניות והלניות שהתקיימו שם. בתום הביקור באופליציחה, נגיע לקוטאיסי - העיר השנייה בגודלה בגיאורגיה. ארוחת ערב ולינה באזור קוטאיסי.  

 

יום 6. קוטאיסי – גלאטי - בורג'ומי – באקוריאני
חלקו הראשון של היום יוקדש לסיור בעיר קוטאיסי, שם נטייל ברחובות העיר, בשוק הצבעוני וברובע היהודי בו נבקר בבית הכנסת הדו קומתי המהווה דוגמה מעניינת לארכיטקטורה יהודית ודתית עתיקת יומין. נמשיך למתחם גלאטי ובו מכלול חשוב של מנזרים וכנסיות ובהם גם קברו של המלך דויד "הבונה" הנחשב לאחד מאבותיה המייסדים של ממלכת גיאורגיה בימי הביניים. נתקדם לכוון בורג'ומי המאופיינת במעיינות המינרלים ונסייר בפארק העירוני. ארוחת ערב ולינה בעיירה ההררית באקוריאני. 

 

יום 7. באקוריאני – מערות וארדזיה – קרביצי - מעבר בוורה - גיאומרי
נתחיל את היום בסיור ב- וארדזיה המהווה את אחד האתרים האטרקטיביים ביותר בגיאורגיה. אתר זה מכיל מערכות חצובות של מערות הסדורות בקומות ובטורים ארוכים. במערות אלו שחלקן נבנו למטרות מגורים וחלקן לאחסון, יש פרסקאות עתיקות שהם אוצר אומנותי חשוב להבנת התפתחותה של האומנות הפלסטית הנוצרית. על הדרך נראה את מצודת קרביצי מן המאה ה-10 ונמשיך בנסיעה ארוכה דרומה למפגש הגבולות של גאורגיה עם ארמניה. נחצה את הגבול לארמניה ולקראת הערב נגיע למלוננו בעיר גיאומרי שבארמניה.

 

 יום 8. גיאומרי – אשטראק – אמברד - ירוואן
בתום ארוחת הבוקר נצא לסיור היכרות ב-גיאומרי אשר נקראה בעבר אלכסנדרופול והוקמה ע"י הצארים הרוסים. עיר זו נחשבת לשנייה בגודלה בארמניה. בשנת 1988 התחוללה בעיר רעידת אדמה שהרסה אותה כמעט כליל ועד היום ניתן לראות בה שרידים מאותו אסון. תחנתנו הבאה תהיה אשטראק, אחת הערים העתיקות ביותר בארמניה שהוקמה במאה ה-9 לספירה. נסייר באשטארק ונראה את כנסיית קרמראבור המפורסמת שנצבעה בגוון אדום מרהיב. נמשיך בנסיעה עד הגיענו למבצר אמברד המצוי למרגלותיו של הר האראגץ (הגבוה שבהרי ארמניה) ויושב על צוק תלול שגובהו כ-2,300 מטר המוקף מצדדיו בגאיות וקניונים עמוקים. בסיורנו במקום נתרשם מהמבצר, מהנוף הנשקף ממנו וכן ממכלול השרידים שנתגלו בסביבותיו (בית מרחץ,כנסייה ועוד). אחר הצהריים המאוחרות נגיע לירוואן הבירה.  

 

יום 9. ירוואן – גארני – גגארד – אצ'מיאדזין - יראוון
ירוואן היא בירתה ומרכזה הכלכלי והתרבותי של ארמניה. במהלך ההיסטוריה עברו על ירוואן גלי מצור וכיבושים רבים. לאחר נפילת ברית המועצות, הפכה ירוואן (בשנת 1991) לבירתה של ארמניה העצמאית. העיר ממוקמת בעמק נהר הרזדאן ומשקיפה על הר האררט בדרום ועל הר ארגאץ בצפון מערב. נסייר בכיכר הרפובליקה, בשדרות אבוביאן, נראה את האנדרטה לציון שואת העם הארמני וכן נבקר בבית הכנסת. בתום הסיור בעיר, ניסע מערבה ונגיע לכפר גארני שהיה בעבר מרכז הלניסטי רומי. נראה במקום את המקדש להליוס – אל השמש שנבנה ע"י טרדאטס הראשון, מלך ארמניה. המקדש שימש במשך שנים כארמון קיץ של האצולה הארמנית. נתקדם משם למנזר גגארד בו השתמרה כנסייה גדולה מן המאה השביעית החצובה כולה במערה. תחנתנו האחרונה ליום זה תהיה ביקור בעיר אצ'מיאדזין שהייתה בירתה העתיקה של ארמניה בשנים 340-180 ועד היום יושב בה ראש הכנסייה הארמנית. בתום הסיור נחזור לארוחת ערב ולינה בירוואן. 

יום 10. ירוואן – חור ויראפ - ארני - נוראוונק – יגאגיס - ירוואן
נשלים את סיורנו בירוואן ונבקר במוזיאון המטנאדרן המכיל כתבי יד וספרים עתיקים בשפות רבות. בהמשך נצא מהבירה למחוזות אררט ו- ואיוטס דזור שבהם נבנו במאה ה-13 שורה של מנזרים מרהיבים. נבקר במנזר חור ויראפ הממוקם בסמיכות לגבול התורכי, על פני מישור רחב ידיים ולמרגלותיו של הר האררט. בתום הביקור נמשיך לכפר ארני לטעימות יין במפעל מקומי ידוע. אחה"צ נגיע למנזר נוראוונק המצוי בנוף קניוני מרהיב ובמרחק של כ-120 ק"מ מירוואן. במקום נראה גם אוסף מרשים של צלבים חצובים בסלע. בדרכינו חזרה לירוואן נעבור ביגאגיס בו התגלה בית עלמין יהודי מהמאה ה-14. ארוחת ערב בירוואן כולל מופע פולקלור טיפוסי. 

 

יום 11. שייט באגם סוואן – מעבר סדקאלו (גאורגיה ) – טביליסי
אגם סוואן הנו הימה הגדולה ביותר בארמניה. גובה האגם הוא כ-2,000 מטר מעל פני הים ויש המכנים אותו בשם "הפנינה הארמנית". האגם מוקף הרים מכל צדדיו וע"פ הממצאים הארכיאולוגיים התקיימה בו התיישבות אנושית כבר לפני כ-4,000 שנה. כיום, האגם מוכרז כפארק לאומי וחופיו משמשים כמוקדי תיירות ונופש. במסגרת סיורנו נערוך שייט באגם, נתרשם מהפסטורליות של הסביבה ונאכל צהריים באזור. בהמשך נחצה את הגבול לגאורגיה ולקראת הערב נהיה בטביליסי. ארוחת ערב במסעדה מקומית. לינה בטביליסי.  

 

יום 12. טיביליסי – טיסה לתל אביב
ארוחת בוקר במלון ונסיעה לשדה התעופה לקראת הטיסה חזרה לתל אביב. 


  אתרים ואטרקציות מרכזיות בתוכנית הטיול :


גאורגיה :
* טביליסי - עלייה ברכבל, מצודת נאריקלה, המוזיאון הלאומי, בית הכנסת, כנסיות נבחרות,
  שווקים אוריינטליים ושדרות רוסתוולי
* מצחטה – ביקור בבירתה הקדומה של גיאורגיה
* נסיעה לאורך הדרך הצבאית הגאורגית
* תצפית נוף ממצודות אנאנורי וקרביצי

* נסיעה ברכבי שטח מקומיים בקווקז הגבוה ותצפית על הר הקזבגי

* ארוחת צהריים גאורגית - מסורתית

* ביקור במוזיאון סטלין בעיר גורי

* סיור בעיר המערות אופליציחה
* קוטאיסי - השוק הצבעוני, הרובע היהודי ובבית הכנסת

* סיור במתחם המנזרים והכנסיות גלאטי
* סיור בפארק העירוני בורג'ומי ובעיר המערות העתיקות וארדזיה

* מופע פולקלור כולל ארוחת ערב במסעדה.

 

ארמניה:

* ביקור בעיר העתיקה אשטראק

* סיור במבצר האדיר אמברד

* ירוון: כיכר הרפובליקה,מוזיאון המטנאדרן,בית הכנסת,אנדרטת שואת העם הארמני

* אצ'מיאדזין - ביקור בבירתה הקדומה של ארמניה

* מקדש הליוס בגארני,מנזרי חור ויראפ ונוראוונק

* טעימות יין בכפר הארמני ארני

* בית העלמין היהודי העתיק ביגאגיס

* שייט וארוחת צהריים באגם סוואן

* מופע פולקלור כולל ארוחת ערב במסעדה

 

 


                                  מחירים ותאריכי יציאה 2017    

 קוד טיול

 יציאה

 חזרה  

 מחיר  

מדריך  

 מצב הרשמה

 GA 0606

 05.06

 16.06

1599 $

 מיכאל דימון

 פתוח להרשמה

 GA 0703

 03.07

 14.07

1599 $

 מנו ברגר

 פתוח להרשמה

 GA 0807

 07.08

 18.08

1599 $

רחל קפלון

 פתוח להרשמה

 GA 0904

 04.09

 15.09

1599 $ 

 אמנון ליבנה

 פתוח להרשמה

 

   

תוספת לחדר יחיד :$399

 

מחיר הטיול כולל :


• טיסות סדירות של חברת Georgian Airways במסלול ת"א – טיביליסי – ת"א
• מיסי נמל והיטלי בטחון (כפוף לשינויים !)
• אשרת כניסה קבוצתית לארמניה
• 11 לילות בבתי מלון בדרגת תיירות טובה
• כלכלה על בסיס חצי פנסיון (בוקר+ערב) בבתי מלון ובמסעדות
• מופעי פולקלור בטביליסי ובירוואן

* עלייה לרכבל בטביליסי
• שיט באגם סוואן
• אוטובוס תיירים וכניסות לאתרים בהתאם למסלול
• מדריך קבוצה ישראלי בקיא ומנוסה של חברת סביב העולם
• מדריך מקומי דובר אנגלית לאורך המסלול
• בקבוק מים יומי למשתתף
• תשר לנותני שירותים בחו"ל

 

 

מחיר הטיול אינו כולל : בטוח רפואי, דמי סבלות במלונות , הוצאות אישיות ,טיפ למדריך הישראלי. 

 

______________________________________________________

פרטי טיסות :  

חברת תעופה : גיאורגיאן אירליינס 

 

תל אביב – טביליסי | טיסה מספר   A9696  המראה: 11:10נחיתה: 14:40

טביליסי – תל אביב | טיסה מספר       המראה: 08:20 נחיתה: 10:10  A9695  
______________________________________________________


רשימת בתי מלון בהם נלון 

 

מיקום

  מספר
לילות

שם המלון

  דירוג

אתר אינטרנט 

טביליסי

3

Hotel Astoria

3+*

www.astoriatbilisi.ge

סקלטובו

1

Tskaltubo Spa Hotel

3+*

www.tskaltubosparesort.ge

 בקוריאני

2

Villa Palace

3+*

http://www.villapalace.gol.ge/

 גודאורי

1

Marco Polo

4*

www.marcopolo.ge

ג'יומרי

1

Ani Plaza

4*

https//anihotel.com/

 יריוואן

4

BW Congress

4*

www.congresshotelyerevan.com/

 

הערות: רמת בתי המלון בגאורגיה ובארמניה נמוכה מהמקובל במדינות המערב. כמו כן רשימת מלונות עדכנית
תינתן בסמוך למועד היציאה, במידה ויחול שינוי החברה מתחייבת לשמור את אותה רמת דירוג.

 

 

 

 

 

 

  אודות טיול זה ויעדים נוספים, נא צרו קשר לטלפון : 6990444 - 03  

 

 

הדפסשלח לחבר

טיולים נוספים לבחירתך

בניית אתרים
דלג על בר תחתון
בר תחתון
טיולים מאורגנים | שייט נהרות באירופה | טיול לקרואטיה | טיסות לקרואטיה | טיול מאורגן | טיול מאורגן להודו | טיול מאורגן לגיאורגיה | טיול מאורגן לפורטוגל | טיול מאורגן ליוון | טיול מאורגן לאוזבקיסטן | טיולים מאורגנים להודו | טיול מאורגן בהודו | טיולים מאורגנים בהודו | טיולים מאורגנים לסרי לנקה | טיול מאורגן לסרי לנקה | טיול מאורגן לסין | שייט נהרות בצרפת | Tour Operator Israel